Jestem katoliczką. Ale tak naprawdę co to oznacza? Jaki ma to wpływ na moje życie codzienne, na wszystkie małe sprawy, na dokonywane wybory?
Blog > Komentarze do wpisu

Wdowi grosz

Ewangelia na niedzielę 11 listopada 2018

wdowi grosz

Zarzuty wobec nauczycieli Pisma
38Nauczał dalej: "Miejcie się na baczności przed nauczycielami Pisma. Chętnie chodzą w wytwornych szatach, lubią pozdrowienia na placach, 39pierwsze krzesła w synagogach i honorowe miejsca na ucztach. 40Objadają domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ich spotka surowszy wyrok".
Wdowi grosz
41Potem, siedząc naprzeciw skarbony, przypatrywał się, jak tłum wrzucał do niej drobne pieniądze. Wielu bogatych wrzucało wiele. 42Gdy przyszła pewna uboga wdowa, wrzuciła dwie drobne monety, czyli jeden kwadrans. 43Wtedy przywołał swoich uczniów i powiedział do nich: "Zapewniam was: Ta uboga wdowa wrzuciła więcej od wszystkich, którzy wrzucali do skarbony. 44Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało, a ona ze swego ubóstwa wrzuciła wszystko, co miała, całe swoje utrzymanie".

Ewangelia wg Św. Marka, 12, 38-44

Pierwsza część dzisiejszego czytania wydaje mi się niestety jakoś gorzko ponadczasowa. Niestety. I nie chcę dalej rozwijać tego tematu...
Opowieść o wdowie wrzucającej swoje ostatnie pieniądze wydaje się być o wiele bliższa życiu każdego z nas. Ile z siebie dajemy? Nie w sensie stricte materialnym - wrzucając na tacę, dając żebrakowi na ulicy czy wpłacając na konto jakiejś fundacji charytatywnej. Pieniądze daje się łatwo - nawet wtedy, gdy ma się ich mało. Znacznie trudniejsze jest dawanie siebie innym: swojego czasu, poświęcenia, współczucia czy cierpliwości. Czy potrafimy? Chcemy potrafić?
Nawet codzienne życie z innymi ludźmi często wymaga od nas poświęcenia części z nas. Gdy ktoś jest nam bliski, kochamy go - jest to prostsze. Co kieruje jednak np. wolontariuszami, którzy swój wolny czas spędzają w hospicjach? Tak jak ta wdowa z Ewangelii - oddają z siebie bardzo wiele. Mimo, że pewnie nawet nie wszyscy wierzą w Boga...

niedziela, 11 listopada 2018, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2018/11/13 22:27:26
Zbawienie tylko w Kościele przedsoborowym. Nie warto ryzykować wiecznością.
-
2018/11/18 10:18:58
@najlepszy katolik
Moim zdaniem - zbawienie jest w Bogu. ...
-
Gość: furfural, *.adsl.inetia.pl
2018/11/21 13:41:43
@marzatela
Po co ci więc Kościół?
-
2018/11/24 10:54:48
@Furfural
Jestem członkiem Kościoła i jest to dla mnie ważne w praktykowaniu wiary.
-
2018/11/25 13:20:10
@najlepszy-katolik:

KKK 805 Kościół jest Ciałem Chrystusa. Przez Ducha Świętego i Jego działanie w sakramentach, przede wszystkim w Eucharystii, Chrystus, który umarł i zmartwychwstał, tworzy wspólnotę wierzących jako swoje Ciało.
Chcesz powiedzieć, że istnieją 2 Kościoły, 2 Chrystusów? Czy próbujesz propagować inną herezję, o braku obecności Jezusa w Kościele Katolickim? Czy głoszenie herezji nie powoduje ekskominiki?


Twoja wyszukiwarka


ministat liczniki.org

Zobacz najciekawsze strony katolickieSkopiuj CSS