Jestem katoliczką. Ale tak naprawdę co to oznacza? Jaki ma to wpływ na moje życie codzienne, na wszystkie małe sprawy, na dokonywane wybory?
Blog > Komentarze do wpisu

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Ewangelia na niedzielę 24 czerwca 2018

Narodziny Jana Chrzciciela

 

Narodzenie Jana Chrzciciela
57Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. 58Gdy sąsiedzi i krewni dowiedzieli się, że Pan okazał jej wielkie miłosierdzie, cieszyli się razem z nią. 59Przyszli ósmego dnia, aby obrzezać chłopca i nadać mu imię jego ojca Zachariasza. 60Lecz jego matka powiedziała : "Nic podobnego! Bedzie miął na imię Jan". 61Oni przekonywali ją: "Przecież nie ma nikogo w twojej rodzinie, kto by miał takie imię.". 62Za pomocą znaków pytali więc jego ojca, jak chce go nazwać. 63 A on poprosił o tabliczkę i napisał: "Na imię mu Jan" . Wtedy zdumieli się wszyscy. 64I natychmiast otworzyły się jego usta, odzyskał mowę i wielbił Boga. 65Lęk padł na wszystkich ich sąsiadów. Po całej górskiej krainie Judei opowiadano o tym wszystkim co się wydarzyło. 66A wszyscy, którzy o tym słyszeli, zastanawiali się i pytali: "Kimże będzie ten chłopiec ?" . Bo rzeczywiście ręka Pańska była z nim.

80Chłopiec rósł i wzmacniał się duchowo. Przebywał na pustkowiu aż do czasu wystąpienia przed Izraelem.

Ewangelia wg Św.Łukasza 1, 57-66,80Święty Jan. Od początku widoczne było, że jest obdarzony jakąś niezwykłą łaską Boga.
Postać Jana Chrzciciela często przewija się przez karty Ewangelii. Również w kontakcie z Jezusem. Ciekawe dlaczego się nie zaprzyjaźnili jako chłopcy? Byli przecież spokrewnieni, w tym samym wieku.
Scena chrztu nad Jordanem pokazuje, że Święty Jan Chrzciciel miał świadomość Mesjańskiej misji Jezusa. Dlaczego za Nim nie poszedł?


niedziela, 24 czerwca 2018, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:


Twoja wyszukiwarka


ministat liczniki.org

Zobacz najciekawsze strony katolickieSkopiuj CSS