Jestem katoliczką. Ale tak naprawdę co to oznacza? Jaki ma to wpływ na moje życie codzienne, na wszystkie małe sprawy, na dokonywane wybory?
Blog > Komentarze do wpisu

Jezus uzdrawia i wypędza złe duchy

Ewangelia na niedzielę 4 lutego 2018

Jezus naucza w synagodze

Liczne uzdrowienia
29
Wprost z synagogi udał się z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. 30A teściowa Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. 31On podszedł, wziął ją za rękę i podniósł. Wtedy opuściła ją gorączka i usługiwała im. 32A z nastaniem wieczora. gdy słońce już zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych. 33Całe miasto zgromadziło się u drzwi. 34Uzdrowił wielu, których nękały rozmaite choroby i wyrzucił wiele demonów, lecz nie pozwalał demonom mówić, ponieważ Go znały.
Działalność apostolska
35
Nad ranem, jeszcze przed świtem, wstał i wyszedł na miejsce na miejsce odludne, i tam się modlił. 36A Szymon i ci, którzy z nim byli, poszli Go szukać. 37Kiedy Go znaleźli, powiedzieli Mu: "Wszyscy Cie szukają". 38A On im odpowiedział: "Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam nauczał, po to bowiem wyszedłem". 39I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając demony.

Ewangelia wg Św. Marka 1 , 29-39

Jezus uzdrawia, wypędza złe duchy, modli się i naucza. Tak w błyskawicznym skrócie można by opisać dzisiejszą perykopę. Krótko i węzłowato, ale treści wiele. Można zapełnić nią całe życie człowieka. Pięknie pokazała to Matka Teresa. Mówiła ludziom o Bogu, ale przede wszystkim - dawała im jeść, obmywała rany i dawała schronienie. Jej działalność była najpiękniejszą modlitwą i jednocześnie pokazywaniem Boga. Podobnie postępują tez misjonarze. Działalność apostolską zaczynają nie od budowy kościoła, lecz szpitala, stołówki, szkoły. Ewangelizacja poprzez dobre uczynki z pewnością przyniesie większe efekty. I jest to też wskazanie dla nas - nasza pomoc innym - może być świadectwem chrześcijaństwa.

 

niedziela, 04 lutego 2018, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2018/02/08 09:58:23
Z wpisu zrozumiałem jedynie, że działalność apostolska to luksusowy dodatek do działań charytatywnych. Chyba coś przeoczyłem i pewnie muszę zajrzeć do Ewangelii, bo nie przypominam sobie, żeby Jezus budował stołówki, szkoły buduje się z podatków i z jakiegoś powodu, którego nie rozumiem, mają nie uczyć o Jezusie. Wydaje mi się ,że świat jest dziś nieco bardziej skomplikowany, a Kościół nie może już finansowo konkurować z opozycyjnymi ideami.
-
2018/02/11 08:21:33
@Furfural
Ja patrzę na to w ten sposób, że same słowa to za mało, ważne są także nasze czyny i przykład własnego życia. Jezus nie budował stołówek, ale uzdrawiał ludzi, powodując w ten sposób, że szukali Go, gromadzili się wokół Niego i wówczas mógł ich nauczać.
-
2018/02/15 08:05:14
Moim zdaniem każda epoka ma inne wyzwania. Oczywiście, "słowa uczą - przykłady pociągają" ale czas na ochronki, stołówki dla ubogich należy do poprzedniej epoki. Taka dobroczynność to dziś element marketingu w biznesie. Biznesie nie zawsze uczciwym. Pablo Escobar kupował sobie sympatię ubogich mas poprzez budowanie szkół dla ubogich. Jeśli Kościół swoją uwagę skupi na takiej działalności to jedynie przyspieszy zachodzące w nim procesy destrukcji. W tym świecie w pierwszej kolejności Kościół musi walczyć o prawdę, bo to jest świat postprawdy.


Twoja wyszukiwarka


ministat liczniki.org

Zobacz najciekawsze strony katolickieSkopiuj CSS