Jestem katoliczką. Ale tak naprawdę co to oznacza? Jaki ma to wpływ na moje życie codzienne, na wszystkie małe sprawy, na dokonywane wybory?
Blog > Komentarze do wpisu

Przypowieść o chwaście

Ewangelia na niedzielę 23 lipca 2017

przypowieść o chwaście

Przypowieść o chwaście
24
Opowiedział im też inną przypowieść. "Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który zasiał na swoim polu dobre ziarno. 25Gdy ludzie spali, przyszedł nieprzyjaciel, nasiał chwastu pomiędzy pszenicę i odszedł. 26Kiedy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wówczas ukazał się także chwast. 27Wtedy słudzy poszli do właściciela i zapytali: Panie! Przecież dobre ziarno zasiałeś na polu. Skąd więc wziął się chwast? 28A on odpowiedział: To dzieło nieprzyjaciela. Wtedy słudzy rzekli: Czy chcesz, żebyśmy poszli i powyrywali go? 29On odparł: Nie.Gdyż w czasie zbierania chwastu moglibyście wyrwać z nim także pszenicę. 30Pozwólcie im rosnąć razem aż do żniw. A w czasie żniw powiem żniwiarzom: Zbierzcie najpierw chwast, zwiążcie go w snopy i spalcie. Pszenicę natomiast zanieście do mego spichlerza."

Ewangelia wg Św. Mateusza 13 , 24- 30

Dzisiejsza przypowieść w pewien sposób przybliża nam Bożą sprawiedliwość, często tak odmienną od oczekiwań naszego ludzkiego jej pojmowania. Każdemu pewnie zdarza się czasem powiedzieć czy pomyśleć: "Boże , widzisz to i nie grzmisz?" . A może to właśnie dlatego, aby nie wyrywać chwastów razem z dobrymi kłosami? Często jest tak, że patrząc na kogoś czyniącego zło - chcielibyśmy od razu widzieć rezultaty spadającej na niego kary boskiej. I jeszcze częściej - zawodzimy się. A przecież taki "wyrywający chwasta" grom z jasnego nieba mógłby zniszczyć także rosnące wokół zboże...
Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy - to przysłowie w pewien sposób uzbraja nas w cierpliwość. Jeśli już koniecznie nie potrafimy w sobie zwalczyć poczucia zemsty, nawet za największe zło i krzywdę - to pamiętajmy o słowach wypowiadanych przez nas samych pewnie codziennie: i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom....


sobota, 22 lipca 2017, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/07/23 08:42:07
Wpis zmusza do refleksji. Dodałbym jednak sprawę, o której prawie nikt nie pamięta. Grzechy wołające o pomstę do Nieba. W katechizmie wymienione są cztery: 1. Umyślne zabójstwo, 2. Grzech sodomski, 3. Uciskanie ubogich, wdów i sierot, 4. Zatrzymywanie zapłaty sługom i robotnikom. (katechizm wymienia również grzechy cudze, w których mieści się dzisiejsza tolerancja dla grzechu).


Twoja wyszukiwarka


ministat liczniki.org

Zobacz najciekawsze strony katolickieSkopiuj CSS