Jestem katoliczką. Ale tak naprawdę co to oznacza? Jaki ma to wpływ na moje życie codzienne, na wszystkie małe sprawy, na dokonywane wybory?
Blog > Komentarze do wpisu

Rekolekcje z ks. Adamem Bonieckim

Od początku Wielkiego Postu, codziennie rano słucham/oglądam kolejny odcinek rekolekcji o.Adama Szustaka. Ślady tego są również na tym blogu, pod tagiem jednym słowem. Taka forma rekolekcji w naszym zabieganym świecie ma wiele uroków i pozwala przeżyć Wielki Post również duchowo. Ja w każdym razie tak to odczuwam.

Mimo wszystko jednak trudno mi zrezygnować z atmosfery sacrum, której w internecie raczej się nie znajdzie. Rekolekcje w kościele, połączone z mszą św. to zupełnie inne przeżycie.
A gdy rekolekcjonistą jest ks. Adam Boniecki.... 

W gdańskim kościele Św.Mikołaja (dominikanie) w dniach 20-23 marca, o godz.12.00 i 19.00 są rekolekcje prowadzone właśnie przez ks. Adama Bonieckiego. Dziś był pierwszy dzień, ja byłam o godz.12.00. Mimo, że poniedziałek, południe - większość ludzi jest raczej w pracy, kościół był pełen. Dla mnie było to niesamowite przeżycie. Wszyscy zasłuchani w każde słowo, zarówno homilii w trakcie mszy jak i konferencji po. A ks. Adam mówił naprawdę pięknie, spokojnie, z wielką mądrością. Słuchając, w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że po prostu się uśmiecham. Co ciekawe, podobny, lekki i radosny uśmiech zauważyłam u wielu ludzi wokół.
Wyszłam z kościoła niesamowicie podbudowana, wielkie przeżycie.

Oczywiście jutro też będę.

poniedziałek, 21 marca 2016, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:


Twoja wyszukiwarka


ministat liczniki.org

Zobacz najciekawsze strony katolickieSkopiuj CSS