Jestem katoliczką. Ale tak naprawdę co to oznacza? Jaki ma to wpływ na moje życie codzienne, na wszystkie małe sprawy, na dokonywane wybory?
Blog > Komentarze do wpisu

Rekolekcje Wielkopostne o.Szustaka - cz.8 Śledzić

Jednym słowem - to cykl internetowych rekolekcji dominikanina, o.Adama Szustaka.

Część 8 ma tytuł "Śledzić":

 

Moim zdaniem bardzo ważny odcinek rekolekcji. I nie miejmy złudzeń - dotyczący w mniejszym lub większym stopniu każdego. Zasada "jak chcesz uderzyć psa, kij zawsze się znajdzie" niestety tkwi w nas głęboko, również na poziomie społeczeństwa. Jesteśmy bardzo mocno podzieleni, często mówi się wręcz o "dwóch wrogich plemionach" i obawiam się, że wcale nie jest to przesada. "Śledzimy" przeciwników politycznych, z założenia przypisując im złe intencje i nie znajdując w nich nic dobrego. Może warto się nad tym zastanowić? Spróbować spojrzeć na tych, których nie lubimy/nie zgadzamy się z nimi chociaż trochę w inny sposób? Dla mnie to na pewno dobre ćwiczenie duchowe.

Wiele lat temu oglądałam jakiś amerykański serial o życiu młodego, kochającego się małżeństwa. Znaczącą częścią fabuły był konflikt pomiędzy główną bohaterką i matką jej męża. Niezadowolona z wyboru syna-jedynaka teściowa często i ostro ingeruje w ich życie, na każdym kroku krytykując synową (która zresztą też nie pozostawała dłużną). W pewnym momencie teściowa umiera, a jej synowa, szanując żałobę syna, próbuje znaleźć w jego matce coś dobrego. I udaje jej się - dochodzi do wniosku, że ma wielki powód do wdzięczności: bez teściowej nie miałaby tak kochanego męża.
Jak się bardzo chce, w każdym można znaleźć coś dobrego? Tylko jak to zrobić w stosunku do tych, których my sami nie akceptujemy? Na pewno trzeba próbować, to naprawdę dobre ćwiczenie duchowe.sobota, 20 lutego 2016, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:


Twoja wyszukiwarka


ministat liczniki.org

Zobacz najciekawsze strony katolickieSkopiuj CSS