Jestem katoliczką. Ale tak naprawdę co to oznacza? Jaki ma to wpływ na moje życie codzienne, na wszystkie małe sprawy, na dokonywane wybory?
Blog > Komentarze do wpisu

Niedziela Dobrego Pasterza

Ewangelia na niedzielę 21 kwietnia 2013

Dobry Pasterz

Postawa ludzi wobec Syna Bożego
Moje owce są mi posłuszne. Ja je znam, a one podążają za Mną. Ja też daję im życie wieczne i nigdy nie zginą, ani nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Mój Ojciec, który jest większy od wszystkich, dał Mi je i nikt nie może ich wyrwać z ręki Ojca. Ja i Ojciec jesteśmy jedno.

Ewangelia wg Św. Jana 10, 27-30

Czwarta niedziela po Wielkanocy to Niedziela Dobrego Pasterza.  Tego dnia w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
Patrząc na statystyki - modlitwa taka jest z pewnością potrzebna. Tym bardziej, że istotna jest nie tylko ilość, ale także jakość.  Kapłan, który potrafi przyciągnąć ludzi do Boga, do Kościoła to wielki skarb.  Jednocześnie jednak musimy pamiętać, że każdy kapłan to człowiek  - wcale nie chodząca doskonałość i wcale nie dysponuje nadludzkimi siłami i niezwykłą odpornością na zło. W praktyce różnie z tym bywa. Kapłani również potrzebują naszej modlitwy. 
Na pewno potrzebuje jej także nasz papież Franciszek. Mam wrażenie, że właśnie wnosi jakiś ożywczy prąd w Kościele, wraca do źródeł, do Ewangelii. Przez 2 tysiące lat Kościół bardzo "obrósł w piórka", może za bardzo czasami skupia się na tym, co tu i teraz, zapominając, po co to wszystko i jaki jest naprawdę cel? Może dlatego właśnie Duch Święty tak zadziałał na wynik konklawe? Jak Dobry Pasterz, który czasem musi przywołać owce na pastwisko?

  


niedziela, 21 kwietnia 2013, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:


Twoja wyszukiwarka


ministat liczniki.org

Zobacz najciekawsze strony katolickieSkopiuj CSS