Jestem katoliczką. Ale tak naprawdę co to oznacza? Jaki ma to wpływ na moje życie codzienne, na wszystkie małe sprawy, na dokonywane wybory?
Blog > Komentarze do wpisu

Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie

Ewangelia na niedzielę 20 czerwca 2010

Wyznanie Piotra

Wyznanie Piotra
Kiedy pewnego razu Jezus modlił się na osobności, a uczniowie byli razem z Nim, zapytał ich: "Co móią tłumy? Kim według nich jestem?". Oni odpowiedzieli: "Mówią, że jesteś Janem Chrzcicielem, inni - że Eliaszem, jeszcze inni - że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał". Zapytał ich: "A według was, kim jestem?" Wtedy Piotr odpoiwedziłą: "Chrystusem Bożym" Wówczas stanowczo im nakazał, aby nikomu tego nie mówili.
Pierwsza zapowiedź Męki i Zmartwychwstania Jezusa
Potem powiedział: "Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć, będzie odrzucony przez starszych, wyższych kapłanów i nauczycieli Pisma, zostanie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie".
Naśladowanie Jezusa
Do wszystkich zas mówił: "Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się wyprze samego siebie, niech codziennie bierze swój krzyz i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce ocalić swoje życie, straci je; a kto straci swoje zycie z mojego powodu, ten je ocali".

Ewangelia wg Św. Łukasza 9, 18-24

Jezus stawia przed nami trudne zadanie: wziąć swój krzyż i naśladować Chrystusa... Trudno się czasem z tym pogodzić. Nawet patrząc na naszą ziemską wędrówkę z perspektywy wieczności - każdemu z pewnoscią trafiają się chwile, gdy cieżar na barkach zdaje się przekraczać nasze siły. I jakkolwiek naturalny w takiej sytuacji wydaje się bunt - to rzadko kiedy przynosi on pozytywny efekt. Więcej wytchnienia, ulgi, a przede wszystkim - wewnętrznego spokoju przynosi modlitwa.
Dobrym komentarzem do dzisiejszej perykopy może być ten piękny wiersz
Piękny anonim

niedziela, 20 czerwca 2010, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2010/06/23 18:01:23
Mt 7:21 "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
Czyją wolę pełnisz?
Posoborowy "Kościół" pełni wolę diabła.
-
Gość: Gość, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/08/15 22:56:20
Duch święty nadchodził Ojca Świętego Jana XXIII Który zwołał ów sobór .
gdyby to było zamierzenie diabła to Paweł VI niekontynuowany by prac soborowych
-
2010/08/16 06:10:44
@Gość
Moim zdaniem - masz rację. Najlepszego-katolika i tak nie przekonasz - spamuje na wielu blogach. Pisżę to świadomie, gdyż on nie próbuje przekonac, dyskutować - tylko metoda kopiuj - wklej wrzuca tego typu komentarze.
Ja osobiście lepiej się czuję w Kościele posoborowym. Przede wszystkim - mogę uczestniczyć we mszy św., a nie oglądać ją jak spektakl teatralny, z którego nic nie rozzumiem.


Twoja wyszukiwarka


ministat liczniki.org

Zobacz najciekawsze strony katolickieSkopiuj CSS