Jestem katoliczką. Ale tak naprawdę co to oznacza? Jaki ma to wpływ na moje życie codzienne, na wszystkie małe sprawy, na dokonywane wybory?
Blog > Komentarze do wpisu

Uczynki miłosierne względem duszy - WĄTPIĄCYM DOBRZE RADZIĆ

Wątpiącym dobrze radzić ... Pięknie brzmi, ale jak ocenić to, czy rada jest dobra ? I dla kogo ma to byc dobre ? Jesteśmy różni - coś co dla mnie jest ważne i istotne, moze wcale nie być takie dla innych. Jakie są więc szanse na dobroć ma moja rada ? A w życiu tak już jest, że bywa skomplikowane i we wszystkich odcieniach, nie ogranicza się do bieli i czerni.  
Kiedyś na tym blogu pisałam o Januszu Świtaju. Co można mu radzić ? W pewien sposób zwątpił w sens życia. Czy jednak na pewno dobrym uczynkiem będzie stwierdzenie, że eutanazja jest grzechem, że nie wolno tego robić ? Może jeszcze dołożyć frazes o wzięciu się w garść ?
Albo jakiej rady np. udzielić matce, która straciwszy dziecko, zaczyna wątpić w Boże Miłosierdzie ? I jak zrobić to, samemu nie poddając się wątpliwościom ?  

Życie stawia często nam trudne pytania i dylematy. Może więc lepiej nie starać się znajdować na siłę prostych odpowiedzi na nie ? Nawet wtedy, gdy ktoś zaczyna wątpić w Boga i Jego Miłosierdzie - czasem najlepszą radą jest czas...

środa, 30 stycznia 2008, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: fasolka, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/02/01 23:20:03
Aż mi się chce powiedzieć, że miłość się zawsze sama obroni.
Obawiam się tylko, czy radzeniem rzeczywiście nie można kogoś nawet zranić.
Kiedy kogoś oceniam nie do końca dobrze- powinnam mieć na tyle odwagi ,żeby prosić o wybaczenie i przyznać się do mojej własnej małości.Bo nie mam prawa nikogo oceniać.Czy nie jest jednak tak,że czasem takiej prawdy ten Ktoś nie będzie umiał przyjąć?albo co gorsze nie uniesie takiego poglądu na swój temat?
Myślę, że radzić mogę tylko wtedy,kiedy kieruję się zasadą serca.
Pozdrawiam
-
2011/04/28 06:10:45
Fantastyczny post - oby tak dalej.


Twoja wyszukiwarka


ministat liczniki.org

Zobacz najciekawsze strony katolickieSkopiuj CSS