Jestem katoliczką. Ale tak naprawdę co to oznacza? Jaki ma to wpływ na moje życie codzienne, na wszystkie małe sprawy, na dokonywane wybory?
Blog > Komentarze do wpisu

Najważniejsze dobre uczynki - MODLITWA

MODLITWA

Najważniejsze dobre uczynki. Coś, co pomaga nam w naszej drodze do nieba. I modlitwa jako jeden z nich. Coś, co możemy ofiarować innym będąc nawet najbiedniejszym człowiekiem na świecie. 

Pisałam już o tym kiedyś. Jeszcze w czasach szkolnych miałam kiedyś zastępstwo na lekcji religii z księdzem, którego  właściwie nie lubiłam. Ale tam katechezę zapamiętałam - zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Mowa była właśnie o modlitwie. Rozmawialiśmy o tym, że można modlić się do Boga w sposób tradycyjny - odmawiajac znane na pamięc modlitwy. Jest to jednak tylko swoisty szablon, któy można, ale nie trzeba stosować. Kapłan ten tłumaczył nam, że modlitwa to nasza rozmowa z Bogiem - możemy więc używać własnych słów, ważne jest to, aby wypływały z głębi serca i były szczere, a nie bezmyśłnie wyklepane. Idąc na przykład ulicą i przechodząc obok cmentarza - możemy przez chwilę pomyśleć o tych, któych ciała tam spoczywają, a być może dusze ich cierpiąc w czyścu - czekają właśnie na naszą modlitwę. Lub pomodlić się za kierowców jadących ta ulicą - aby szczęsliwie dojechali do celu swej podróży. 
Jednym słowem - ważna jest intencja - a nie same słowa.

Zostało mi to. Często moja modlitwa - to właśnie takie niestandardowe myśli. Czy znak krzyża wykonywany w różnych chwilach dniach. Albo głębokie westchnienie na widok pięknego poranka z wschodzącym słońcem. Czy pełna troski prośba o dobry dzień dla mnie, dla moich najbliższych i znajomych. Lub o życie dla kogoś zupełnie nieznanego w pędzącej na sygnale karetce pogotowia. I za zmagającą się z nowotworem Olcią. 

A także w intencjach papieskich. W tym miesiacu to:
Intencja ogólna:
Aby ci, którzy oddają się badaniom naukowym w dziedzinie medycyny i ci, którzy zajmują się działalnością ustawodawczą, żywili zawsze głęboki szacunek dla życia ludzkiego od jego początku po naturalny kres.

Intencja misyjna:
Aby na Półwyspie Koreańskim wzrastał duch pojednania i pokoju.

poniedziałek, 05 listopada 2007, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: olcia, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/11/07 10:59:02
Dziękuję za te słowa i modlitwę.
We mnie modlitwa jest od zawsze,od kiedy pamiętam.Czasem cichutka ,czasem byle jaka,czasem piękna i głęboka.Najlepiej mi to wychodzi w samochodzie i wtedy gdy jestem sama. W każdym razie znowu jest.
Jestem świadoma,że nie osłonię przed samotnością własnego dziecka.Nie uratuję od możliwej rozpaczy. Muszę jednak nauczyć ją żyć z Bogiem. Po to ,żeby razem z Nim była na spacerze i w szkole,żeby razem z Nim oceniała życie.Niech takie nauczanie będzie szkołą modlitwy.Mnie też ktoś tego nauczył. Muszę więc z jak największą uwagą dobierać słowa najprostrze,albo je razem z nią układać.
Może czas pomyśleć i zdać sobie sprawę z odpowiedzialności matczynej?Pewnie już czas.
I choć nie wynajdę dla siebie lekarstwa na raka, nie osłonię się przed samotnością i nie uratuję siebie przed rozpaczą to z pewnością nauczę się żyć z Bogiem.
Amen
-
Gość: olcia, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/11/07 11:06:09
...a co do dobrych uczynków?
Miarą naszej wiary jest chyba margines czynów, za które nam nikt nie płaci ani pieniędzmi, ani rewanżem, ani wdzięcznością. Miarą naszej wiary jest margines dobrych czynów o których nikt nie wie.. A może to po prostu miara człowiedczeństwa?.....
-
Gość: Katarzyna, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/11/07 12:03:44
Modlitwa ... zawsze jest piękna ... czasem się do niej zmuszamy ... czasem nam nie wychodzi ... i po ludzku zaczynamy poddawać się rozpaczy ... ale trzeba nam wiedzieć, że dla Boga najbardziej liczy się nasza obecność ... ja tęsknię za ciszą ... za czerneńskim klimatem ... gdzie mogę do woli wytańczyć się z Bogiem ... cały dzień spędzić w Sanktuarium, na spacerze po lesie, po Alei św. Józefa ... zacząć poranek Mszą przed Obrazem Szkaplerznej ... i z Nią ten dzień też zakończyć ze śpiewem Flos Carmeli na ustach ... tęsknię, bardzo tęsknię za Czerną ... tak mi jej brakuje w tym zabieganym Solcu ... pozdrawiam :)


Twoja wyszukiwarka


ministat liczniki.org

Zobacz najciekawsze strony katolickieSkopiuj CSS